De vrek (MOLIÈRE)
Waarschijnlijk is de toneeltraditie in Aartselaar samen met de Aartselaarse geschiedenis te schrijven. De toneelvereniging ATG, het Aartselaars Toneel Gezelschap, is ontstaan in 1966 door een initiatief van
Frans De Wever
die de versnipperde toneelkrachten in die tijd opnieuw heeft verzameld.
De eerste productie was een gastopvoering voor de Xaverianen,
"Het vonnis" een thriller van Claude Spaak
in regie van Leo Ceulemans. Spoedig volgden
"Niets dan de waarheid" (Fr. Cools)
en
"Een inspecteur voor U" (J.B.Priestley)
. Met het eerste blijspel "Patsy" van Barry Connors werd in 1968 aan de bekendheid van de kring bij het publiek gestalte gegeven. De successtory werd aangevuld met o.a. "
De Fluwelen Handschoen
" van Rosemary Cassy waarbij het ATG voor het eerst een bomvolle zaal en een groot succes had.
Het seizoen 1969-1970 is een zwarte bladzijde in de geschiedenis van het ATG. Het ontvallen van de stichter- voorzitter
Frans De Wever
en de enige regisseur
Jos Fret
veroorzaakte een periode van inactiviteit. Met "Boeven en Madeliefjes" gaf ATG het publiek een hernieuwde kennismaking. Langzamerhand kreeg de toneelkring door het dynamische bestuur meer allure. Er werden 2 winterproducties gebracht. Ook het straattheater werd beoefend. De jaarmarkt en een aantal woonkernen waren de uitverkoren locatie.
In 1974 werden er in totaal 27 opvoeringen gebracht, waaronder "Moord van Nijlen" (8 opvoeringen, Aartselaar, Boom, Antwerpen, Nijlen, Schoten) en 9 hernemingen van "Slisse en Cesar" werd een hoog artistiek peil bereikt. Het seizoen 1975-1976 werd een topjaar met 35 toneelopvoeringen in 40 weken. Zo werd stilaan een organisatie opgebouwd op basis van vriendschap, samenwerking en samenhorigheid. Vanaf dan bracht het ATG een regelmatige speelkalender. Drie avondproducties per seizoen, straattheater en wagenspelen brachten de kring op diverse locaties. De voorstellingen en repetities hadden plaats in de turnzaal van de jongensschool. Het decoratelier (voorheen op een zolder in Boom) werd overgebracht naar Aartselaar.
Sinds 1991 speelt het ATG in het Cultureel Centrum ‘t AAMBEELD. Deze locatie geeft onze kring de mogelijkheid het publiek toneel te bieden in de beste omstandigheden. Daarbij wordt ook naar de jeugd gekeken. Buiten de klassieke avondvoorstellingen staat er nu ook jeugdtoneel op de affiche. Deze veelzijdige artistieke disciplines vereisen ook de 'know-how'. Regelmatig worden er cursussen georganiseerd die bijdragen tot het uitbouwen en overdragen van kennis. In totaal zette ATG zo’n 370 verschillende acteurs of actrices op de scéne in meer dan honderd twintig toneelproducties. Dat is enkel mogelijk als minstens evenveel mensen zich achter de schermen inzetten voor decor, kostumering, technische of administratieve zaken, promotie, toog, vestiaire en vele andere facetten die een toneelkring nodig heeft om te overleven.
Kernwoorden: ATG Aartselaars toneelgezelschap uit Aartselaar met affiche voor de jeugd in Saflet zang dans amateur-jeugdtoneel speelseizoen cultuur geschiedenis toneel regisseur toneelproducties productieleiding acteren liefhebbersgezelschap liefhebberstoneel amateurgezelschap toneelstukken.
met op, voor en achter de scene:
.
Jos VAN PRAET
regisseur
Mady PEETERS
choreografie
Hugo DE BEUL
Harpagon, vader van Cléante en Elise
Lutgart DE RAET Merluche, knecht van Harpagon
Jos VAN PRAET
Maître Simon, makelaar
Rina VAN DE WEYER
Claudine, huishoudster van Harpagon
Mady PEETERS
Fléche, knecht van Cléante
Peter APERS
de commissaris
Greet STEVENS Mariane, beminde van Cléante
Machteld VAN LOOKEN Frosine, een koppelaarster
Erik VAN AVERBEKE
Anselme, edelman
Leo VAN DEYCK
Cléante, zoon van Harpagon
Hilde VAN DEN NEUCKER
Elise, dochter van Harpagon
Paul NOTELTEIRS
Maître Jacques, koetsier en kok van Harpagon
Luc PELGRIMS
Valere, intendant van Harpagon
Leo DE LEEUW schrijver van de commissaris
An DIERCKX dansen (met andere kinderen)
Nancy ROSIERS dansen (met andere kinderen)
Griet DIERCKX
dansen (met andere kinderen)
Wendy GOOSSENS dansen (met andere kinderen)
An VERVAET dansen (met andere kinderen)
Joyce DRAKE dansen (met andere kinderen)
Inge FRET dansen (met andere kinderen)
Jyoti VERSCHAEREN
dansen (met andere kinderen)
Ann MONSEUR teksthulp
Lucia DE SCHEPPER
teksthulp
Magda RUTTEN
belichting
René BEYST
belichting
Patrick GOOLAERTS belichting
Jan POPPELIERS
geluid
Leo DE LEEUW ATG decoratelier
Lisette TECK
ATG-kostumering
Francina ABEN
naaiatelier
Danny DE JONGHE
ATG-kostumering
Rina VAN DE WEYER
assistentie kleding
Julienne WYN
naaiatelier
Danielle PEETERS naaiatelier
Magda RUTTEN
co-productieleiding
Viv WOUTERS
co-productieleiding